PnWtŚrCzPtSoNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

3 marca 2015 09:58

Tycjana i Kunegundy - wszystkiego dobrego

I kolejny raz ….podjudzacze, szczujcy i specjaliści od wkładania kija w mrowisko i zarabiania na tym pieniędzy, czyli kolorowa prasa. Pojedyncze zdania wyjmowane z kontekstu i umieszczane w kontekstach takich, żeby maluczkich zdenerwować i wzbudzić nienawiść. Wiadomości wyciągane z jakichś mroków, przeinaczane i  podkręcane. Byle zdjęcie, byle ochłap, byle strzep i już konfabulacje płyną szeroką rzeką w celu zszokowania narodu , wzbudzenia pogardy i zawiści a co za tym idzie konieczności zakupu następnego numeru gazety, żeby nienawiść miała się czym żywić.

Ostatnio kłamstwa a na temat zarobków artystów. Bzdury, cyfry z palca, szczególnie w wypadku ulubieńców publiczności. Już któryś raz ukazuje się np. zdjęcie Cezarego Żaka ze skrzynią pieniędzy, których to się dorobił, a jest to zdjęcie z naszej sztuki „Trzeba zabić starszą panią”, w której Cezary gra, i ją wyreżyserował, a w której to sztuce chodzi o tę skrzynię pieniędzy i grupę gangsterów naprzeciwko słodkiej staruszki  granej przez  Barbarę Krafftównę. ( Serdecznie zapraszamy) Pieniądze są drukowane przez nas, żeby byłą jasność , ale to tym gazetom nie przeszkadza. Rozrzucamy je w każdym spektaklu miedzy Widzami, można przyjść i się „nachapać’.

Po ostatnich doniesieniach kolorowej prasy ile aktorzy zarabiają w serialach, matka jednego z naszych kolegów, obliczyła w związku z  tym ile tenże zarabia rocznie i prawie nie oszalała z tego powodu, musiał długo tłumaczyć że gazeta pisze bzdury, jego kredyt jest realny i musi go spłacić,  ma dalej dużo do spłacenia, a jej umiejętność liczenia na nic się nie zda. Podał leki nasercowe i utulił w ramionach.

Moje zdanie z wywiadu, w którym mówię że żeby nasza Fundacja się utrzymała i mogła zagrać ponad 80 spektakli miesięcznie (co kosztuje), musimy zarobić z biletów około miliona miesięcznie, a i to nie starsza bo  musimy przecież produkować nowe sztuki, zostało wyjęte z kontekstu i bez kontekstu umieszczane. W kolorowej prasie jak grzyby po deszczu ukazały się krzyczące tytuły – JANDA ZARABIA MILION MIESIĘCZNIE!!!!  A Na moim biurku liczba listów błagalnych o pomoc i pieniądze z kilku dziennie wzrosła do kilku nastu a wśród nich przeważają te z epitetami ty K…., ty S…., ty P…od tych którym pieniędzy nie wysłałam. Ludzie! !!! Koledzy z kolorowej prasy, o sumienie Was nie podejrzewam, o litość też nie, po moich 45 latach w show biznesie, ale moglibyście okazać trochę może zdrowego rozsądku? Czy za dużo wymagam?

Jedna z naszych młodych aktorek – bogaczka grająca serialu, została kopnięta przez nietrzeźwą w Markach podwarszawskich ,  bo nie chciała jej dołożyć w sklepie do flaszki.  To jednostkowy przypadek ale jakże wymowny. Akurat trafiła na alkoholiczkę która czyta kolorową prasę i ogląda seriale, miała pecha, gdyby nie ten artykuł, alkoholiczka nie wiedziałaby ile zarabia i poprosiła by ją może o autograf dla synka.

Moi Państwo poczucia humoru życzę.  U nas w Och-Teatrze we czwartek kolejna premiera. „ Prapremiera dreszczowca” Ja się śmieję na generalnych jak szalona, bo jest o tym jak się w teatrze nie udaje. To mnie prawdziwie śmieszy, bo mi bliskie.  Serdecznie zapraszamy.

poprzedni |

cz

cz