Ocean samotności i inne krótkie teksty

Tutaj publikujcie swoje opowiadania, scenariusze, felietony, rysunki itp

Ocean samotności i inne krótkie teksty

Postprzez Iwona-Justyna N, 25.03.2007 20:04

[b][u]Ocean samotności [/u][/b]


Czasami wydaje mi się, że jestem martwa. Nie czuję nic. Czas opływa mnie jak woda. Leżę na fali spokojnego strumienia. Na dnie czasu kwitnie nadzieja na lepsze jutro. Rosa poranka zrodzonego po upojnej nocy przydaje blasku falom. Cisza. Kraina łagodności.
Zimno mi. Chmury odległe. Posypane słonecznym pyłem. A mnie zimno.
Ocean samotności niezmiennie lodowaty. Zanurzam się w nim wciąż leżąc na wznak. Nieoczekiwanie warstwa lodu pojawia się na powierzchni. Upojna noc była tylko snem? Czy to mi się śni?


[b][u]Ja nienarodzona[/u][/b]

Gdzieś we wszechświecie jest planeta, która nie powstała po wielkim wybuchu wraz z resztą. Na tej planecie jest kraj nieistniejący, a w nim miasto, którego nigdy nie wzniesiono. W mieście tym na ulicy, której nie ma stoi budynek, którego nie wybudowano. W budynku tym, na nieistniejącym piętrze w mieszkaniu, którego nie ma mieszkam ja, która się nigdy nie urodziłam.
Budząc się o niewzeszłym świcie po nocy, która nigdy nie zapadła podchodzę do okna, które nie istnieje i patrzę na aleję topól nigdy nie wyrosłą.
Nienarodzone nigdy gołębie przysiadają na parapecie. Karmię je okruszkami nieupieczonego chleba.
Wypatruję powrotu człowieka, ktory nigdy nie udał się w podróż. Czekam jego przyjścia z godziny na godzinę. Dłuży się czas nieupływający.

[b][u]Smutek[/u][/b]

Przychodzi nagle, bez ostrzeżenia i właściwie bez powodu. Wystarcza jakiś gest, słowo lub szczególny rodzaj załamania światła. Dziwny skurcz wyciska łzy z oczu. Zaczyna się wgryzać wolniutko w ciało. Rozpoczynając od serca wędruje we wszystkich kierunkach. Staje się wszechogarniający. Jakiekolwiek słowo wypowiedziane współczującym tonem potęguje jego skutki. Próby pocieszenia nie przynoszą rezultatu. Jego trwanie wydaje się usankcjonowane na czas nieokreślony. Zwijasz ciało jak liść i kulisz się w miejscu, które znasz od lat, drżąc cichutko pod naporem łez. Żegnasz się ze smutkiem, który miał trwać całą wieczność, a ucieka o poranku.

[b][u]Korkociąg zdarzeń[/u][/b]

Korkociąg zdarzeń wydłubuje mnie z ciasnej butelki, w której upchnęłam projekcje mojej niedalekiej przyszłości. Winogrona nadziei, zasłodzone kłamstwem i zalane wodą ze źródła namiętności. Licha mieszanka. Spleśniała nim rozpoczął się proces fermetacji. Bez szans na klarowność i wytrawny smak.
Zamiast wylać wszystko do szamba, gdzie tego miejsce, unoszę kożuch pleśni zwątpienia łudząc się, że da się jeszcze uratować część zawartości.
Avatar użytkownika
Iwona-Justyna
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr, 28.02.2007 10:35
Lokalizacja: Lubin (dolnośląskie)

Postprzez madziunia Pn, 26.03.2007 18:49

Jak dla mnie - DOBRE
Podoba mi się.
A "Ja nienarodzona" i "Korkociąg zdarzeń" nawet bardzo.
Trafnie połączyłaś słowa i ich znaczenia.
Takie coś mogę czytać ;)

Pozdrawiam... i czekam na jeszcze !
madziunia
 
Posty: 2259
Dołączył(a): Wt, 22.11.2005 21:14

Też lubię te teksty :)

Postprzez Iwona-Justyna So, 31.03.2007 09:48

Dzięki, ja też oba te teksty lubię nieco bardziej. Choć Ja nienarodzona można by doszlifować Mam jednak tę skazę, że niegdy nie poprawiam swoich tekstów. Czekam chyba na dogodniejsze chwile. Pisanie jest teraz dla mnie chwilą, bo życie biegnie zupłenie innym torem :)) Pozdrawiam Cię serdecznie
Avatar użytkownika
Iwona-Justyna
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr, 28.02.2007 10:35
Lokalizacja: Lubin (dolnośląskie)

Re: Ocean samotności i inne krótkie teksty

Postprzez welfareheals Śr, 13.10.2021 15:59

welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39

Re: Ocean samotności i inne krótkie teksty

Postprzez welfareheals Pt, 02.09.2022 22:53

welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39


Recommended Product Tips

Postprzez FrankJScott Pt, 12.04.2024 00:31

Please try Google before asking about New Product Guide 03c7dfd
FrankJScott
 
Posty: 10067
Dołączył(a): Wt, 17.08.2021 23:30
Lokalizacja: 파워볼사이트 추천


Powrót do Wasza twórczość