przepis na cos ROSYJSKIEGO pilnie poszukiwany!!!

Smacznie

przepis na cos ROSYJSKIEGO pilnie poszukiwany!!!

Postprzez madziunia N, 12.03.2006 19:55

Uwaga!!!

Potrzebuje przepis zeby zrobic cos z rosyjskiej kuchni.
Nieważne co.
Wszystko jedno, byleby rosyjskie.
Najlepiej cos, co mozna podac na zimno
albo przepis na ciasto..............

Znacie cos???
madziunia
 
Posty: 2259
Dołączył(a): Wt, 22.11.2005 21:14

Postprzez KOSTKA Śr, 15.03.2006 11:48

POSZUKIWAŁA¦ CZEGO¦ ROSYJSKIEGO A JA ZNALAZŁAM TU W DALSZEJ CZęSCI PRZEPISÓW PRZEPIS NA GULASZ PO ROSYJSKU.PRZEPYSZNY!
KOSTKA
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 14.03.2006 11:03
Lokalizacja: POZNA

Postprzez milena.x. Cz, 01.06.2006 15:59

Mam z jakiegoś czasopisma przepis na SOLIANKę - rosyjką zupę "wiejską"; co prawda chyba tylko z nazwy. Próbowałam kilka razy (jeszcze jak jadałam mieso), zawsze sie udaje. Dla osób lubiacych kwaśśśne smaczne zupy :) Polecam.

SOLIANKA

10-15 dag mięsa wieprzowego (z łopatki lub schabu karkowego)
10-15 dag wołowiny
5 dag swojskiej kiełbasy (lub innej dobrze uwędzonej wędliny- chodzi o zapach)
2 cebule
2 duże kiszone ogórki
1 ogórek konserwowy
10 dag koncentratu pomidorowego
5-6 ząbków czosnku
50 ml białego wytrawnego wina
cytryna
pół kostki masła
4 łyżki kwaśnej śmietany
20 zielonych oliwek
2-3 łyzki oleju
pieprz
sól

Mięso (wołowinę + wieprzowinę) pokroić na cienkie paseczki i podsmażyć na oleju razem z pokrojoną cebulą.

Wędzona kiełbasę też pokroić w paseczki i podsmażyć osobno.

Usmażone mięso z cebulką i kiełbasę włożyć do gara i zalać 8 szklankami zimnej wody i gotować 20 minut.

Po tym czasie dodać podsmażony na połowie masła koncentrat pomidorowy oraz posiekany czosnek, wino, sól i pieprz - i gotować jeszcze przez 15 minut.

Ogórki pokroić w cienkie paseczki, przesmażyć na pozostałym maśle, podlać kilkoma łyżkami wody i dusić do miękkości, wymieszać z zupą, gotować jeszcze 5 minut.

Cytrynę obrać ze skórki oraz wewnętrznych błonek i drobno pokroić.

Do każdego talerza włożyć po kilka oliwek i kawałeczków cytryny oraz łyżke śmietany, a potem wlać zupę. Można również dodać kapary.
Avatar użytkownika
milena.x.
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 19.05.2006 01:16
Lokalizacja: z Twin Peaks

Postprzez milena.x. Cz, 01.06.2006 16:18

(z dodatku Poradnika Domowego "Potrawy ¦wiatowej Sławy")
Avatar użytkownika
milena.x.
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 19.05.2006 01:16
Lokalizacja: z Twin Peaks

Re: przepis na cos ROSYJSKIEGO pilnie poszukiwany!!!

Postprzez niteczka So, 28.02.2009 21:46

Pieróg z kapustą (dla mnie to kulebiak) wg wnuczki Tolstoja... gdzies przeczytalam wywiad z nia:
"...do dzis Tatiana bardzo lubi chleb oraz jedyną potrawę, do której jedzenia niania nigdy nie musiała jej namawiać: pieróg z kapusta. Zaczęła go sama przygotowywać już jako nastolatka. "Na początek potrzebna jest kostka miękkiego masła i nieco mniej, niż kilogram mąki. Nożem siekam masło, mieszając je jednocześnie z połową mąki. Ugniatam ciasto rękami. W rondlu w dwóch szklankach mleka mieszam trzy stołowe łyżki cukru, łyżeczkę soli i drożdże. Ciasto rozcieram drewnianą łyżką z przygotowanym mlekiem.
Kiedy składniki się połączą, dodaję w małych porcjach pozostałą część mąki. Najlepsze ciasto jest wtedy, kiedy odchodzi od palców, a jednocześnie trochę się do nich lepi. Gotowe przykrywam gazą i odstawiam
do podrośnięcia. W tym czasie siekam główkę kapusty. Solę ja i odstawiam na 10 minut. Zagotowuję wodę, zalewam wrzątkiem do poziomu kapusty, a jak ostygnie - odcedzam. Po kolejnych 10 minutach wyciskam resztkę soku z kapusty. Wrzucam do rondla, dodaję pół szklanki wrzątku, dwie szklanki mleka i łyżkę masła. Duszę pod przykryciem, aż kapusta będzie półmiękka. Jeśli pozostał sok, dokładnie go odcedzam i dodatkowo podsuszam kapustę na patelni (jeślki będzie zbyt mokra, ciasto się nie przypiecze). Na koniec
dodaję posiekane jajko na twardo oraz koper. No i najważniejszy etap: maczam ręce w mące i wyrośnięte ciasto dzielę na dwie części. Rozwałkowuję pierwszą i kładę na blachę. Nakładam na ciasto cały farsz i przykrywam plackiem z drugiej połowy ciasta. Dokładnie sklejam boki. Pędzluję po wierzchu roztrzepanym jajkiem. Wkładam do piekarnika i w 160 st.C piekę 35 minut. Zazwyczaj nie mogę się opamiętać i jem pieróg, gdy jest jeszcze goracy, ale na pewno cały jego smak i aromat wychodzą, kiedy lekko
ostygnie."
To tyle. Od siebie dodam, że ja z tej ilości skladnikow zrobiłam dwie blaszki pieroga... no chyba że ktoś ma duży piekarnik i porządną, aluminiową blachę wypelniająca całe jego wnętrze. I zrobiłam farsz z kapusty
kiszonej z dodatkiem pieczarek przysmażonych ze zrumienioną cebulką. Też dobre!:)
niteczka
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt, 15.07.2005 08:22
Lokalizacja: Gda

Re: przepis na cos ROSYJSKIEGO pilnie poszukiwany!!!

Postprzez Olgita Śr, 29.04.2009 00:29

Salatka jarzynowa, ale na rosyjski sposob.
Generalnie skladniki PRAWIE te same: tj. ogorek kiszony, ziemniaki, marchewka, cebula, jajko, dochodza: mortadela albo kielbasa (wole to drugie) i smietana.
Wszystko kroimy w kosteczke, a zoltka z ugotowanych jajek zostawiamy. Posluza jako baza do sosu, ktory jest zamiast majonezu.
Ugniatamy widelcem zoltka, mieszajac ze smietana. Konsystencja idealna to taka, ktora nie bedzie miala zadnych grodek. Chyba najlepiej zmiksowac w mikserze, ale ja nie mam wiec zawsze robilam recznie :)

Dodatkowo mozna zrobic bliny - alla nasze nalesniki, ale bez cukru. Kiedys jadlam w rosyjskiej restauracji z kawiorem w srodku. Pyszne.
Olgita
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz, 29.01.2009 19:10
Lokalizacja: Moskwa

Re: przepis na cos ROSYJSKIEGO pilnie poszukiwany!!!

Postprzez Anna Mar Wt, 11.08.2009 21:21

Podzielę się z Wami przepisem na coś szybkiego , prostego i całkiem , całkiem smacznego. Jest to rosyjska sałatka serwowana w Rostowie nad Donem od zawsze.
Oto przepis:
- ugotowane w skórce średnie ziemniaki np 3 szt
- 3 jajka ugotowane na twardo
- 3 świeże ogórki wielkości ziemniaków
- do tego dużo zielonego tzn szczypior ,cebulki dymki z białą częścią , trochę natki i może być jeszcze szczypiorek.
- trochę majonezu dekoracyjnego.
Wszystko obrać i pokroić w kostkę niezbyt małą tzn ok 1 cm (nie więcej). Zieleninę drobno. Połączyć i dodać majonez , posolić i popieprzyć do smaku. Podawać po paru minutach najlepiej nie wstawiając przed podaniem do lodówki.
Bardzo proste , ładnie pachnie i dobrze smakuje!
Avatar użytkownika
Anna Mar
 
Posty: 235
Dołączył(a): Śr, 18.02.2009 10:42

Re: przepis na cos ROSYJSKIEGO pilnie poszukiwany!!!

Postprzez niteczka Cz, 26.06.2014 14:27

A ja poszukuję przepisu na sałatkę czy surówkę z marchwii - kiedyś można było to kupić na wagę w każdym sklepie spożywczym w ZSRR. Nawet mi to smakowało...
niteczka
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt, 15.07.2005 08:22
Lokalizacja: Gda

Re: przepis na cos ROSYJSKIEGO pilnie poszukiwany!!!

Postprzez forest Śr, 02.07.2014 18:27

Ostatnio zasmakowałem w kuchni Rosyjskiej, a zwłaszcza w blinach, bardzo smaczne.
Najlepsze jednak są Pielmieni małe pierożki nadziewane mięsem wołowym i wieprzowym z cebulą
forest
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 02.07.2014 17:57
Lokalizacja: Opole

Re: przepis na cos ROSYJSKIEGO pilnie poszukiwany!!!

Postprzez gasTrom21 Pn, 01.12.2014 09:15

zupę przygotowałam przepyszna

____________________________________________________
odzyskiwanie należności, biuro tłumaczeń kraków, polerowanie betonu, reklama zewnętrzna, folia bąbelkowa kielce
Ostatnio edytowano Pt, 20.02.2015 11:44 przez gasTrom21, łącznie edytowano 1 raz
gasTrom21
 
Posty: 4
Dołączył(a): N, 30.11.2014 14:31

Re: przepis na cos ROSYJSKIEGO pilnie poszukiwany!!!

Postprzez Ina So, 06.12.2014 22:40

[quote="gasTrom21"]zupę przygotowałam przepyszna[/quote]

Czy ta zupa jest bardzo kwaśśśna?
Ina
 
Posty: 164
Dołączył(a): Cz, 15.09.2005 23:38

Re: przepis na cos ROSYJSKIEGO pilnie poszukiwany!!!

Postprzez Paczek24 Pn, 05.01.2015 11:12

Jutro postaram się zrobić zupę wg tego przepisu. Nigdy wcześniej nie jadłam rosyjskiej zupy.
Paczek24
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 04.01.2015 18:13

Re: przepis na cos ROSYJSKIEGO pilnie poszukiwany!!!

Postprzez LeNaaJ19 Śr, 21.01.2015 18:57

Ja dzisiaj ugotowałam zupę rosyjską Magdaleny Gessler. Zupa składa się z wołowiny, smazonego boczku, cebulki ogórków do tego caparry i oliwki zielone i czarne. Zupa zaciągnięta jest kwasem z ogórków i przecierem.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

odzyskiwanie długów, biuro tłumaczeń gdańsk, krystalizacja marmuru, zakładanie ogrodów gdańsk, telebimy led
LeNaaJ19
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 21.01.2015 16:09

Re: przepis na cos ROSYJSKIEGO pilnie poszukiwany!!!

Postprzez tofik12 Pt, 20.02.2015 12:29

A czy możesz podać nam dokładny przepis. Chętnie zjadł bym rosyjską zupę.
tofik12
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 18.02.2015 19:43

Re: przepis na cos ROSYJSKIEGO pilnie poszukiwany!!!

Postprzez mareliusz23 Wt, 17.03.2015 16:37

Zupa rosyjska jeszcze nie próbowałem. Chętnie bym skosztował.
mareliusz23
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 17.03.2015 08:20




Re: przepis na cos ROSYJSKIEGO pilnie poszukiwany!!!

Postprzez welfareheals N, 10.03.2024 20:46

welfareheals
 
Posty: 33376
Dołączył(a): Cz, 23.09.2021 12:39


Powrót do Przepisy kulinarne



cron